TO BARDZO PROSTE - TWORZYĆ KAWĘ NAJLEPIEJ JAK POTRAFIMY, BY NASZE DZIECI BYŁY Z NAS DUMNE!

Wybierając się na plantację kawy (widzieliśmy już ich sporo), zwracamy szczególną uwagę nie tylko na to, czy ziarna kawy są najwyższej jakości, ale również sprawdzamy, czy ludzie, którzy tam pracują, nie są wykorzystywani i czy dobrze im się żyje. Nie tolerujemy manipulacji, oszustw i niewolnictwa.

Mamy świadomość tego, że nasze działania kształtują rzeczywistość, dlatego robimy wszystko, aby wspierać - najbardziej jak tylko możemy - zrównoważony rozwój całego sektora, dbając o aspekty socjalne, ekonomiczne i środowisko.

Szukamy kaw, które będą robiły WOW. Które zapadną w pamięć i będziemy do nich tęsknić, gdy się skończą. Dlatego próbujemy ich nie tylko na plantacji, ale również później w naszym laboratorium - stosujemy wtedy procedurę nazywaną "Signal Detection". Podczas takiego "ślepego" cuppingu ustawiamy filiżanki w podwójnej (czasami potrójnej) ilości w przypadkowej kolejności - to daje nam pewność, że wybór jest właściwy. Do oceny używamy jedynie 3 sformułowań - Ne-Ne, OK, WOW.

Ocenę sensoryczną według protokołu Q powtarzamy jeszcze kilkukrotnie - po pierwszym wypaleniu kawy, ale również co jakiś czas podczas procesu produkcji. Daje nam to pełny obraz zachowywania się ziarenek i dopasowania do profilu wypalania.

Rozumiejąc proces wypalania, do każdego rodzaju kawy dobieramy odpowiednie parametry dla jej zaparzania - temperaturę, dozę i czas. Sprawdzamy, w które dni kawa osiągnie naprawdę szczytowy smak. Za każdym razem, gdy zmienia się składnik blendu, powtarzamy procedurę testów i cuppingu, aby być pewnym jej smaku i walorów.

W naszym sklepie internetowym sprzedajemy tylko najświeższą kawę. Często zdarza się, że jest ona wypalona pod konkretnego klienta na specjalne zamówienie - w takich sytuacjach informujemy, że dostawa może się wydłużyć.

Po procesie palenia kawa trafia do opakowania, które umożliwia należyte jej przechowywanie. Wówczas kawa nie traci swojego aromatu i smaku. To zasługa toreb z podwójną membraną i wentylem odpowietrzającym. Takie opakowania usuwają oddawany przez ziarna dwutlenek węgla, który z kolei wypycha lżejszy tlen. Dzięki temu kawa nie jełczeje i pozostaje dłużej świeża.

Na torebkę z kawą naklejana jest etykieta ze szczegółowymi danymi, które dotyczą tych konkretnych ziaren. Oprócz opisu sensorycznego możesz na niej znaleźć m.in. kraj pochodzenia, lokalizację i nazwę farmy, odmianę botaniczną, wysokość, na której rosła, oraz obróbkę, której została poddana.

Polecamy, by kawę spożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od daty wypalenia. To okres, w którym jej smak, jest w szczytowym momencie.